تعریف فاضلاب

تعریف فاضلاب :

به مجموعه آبهای مصرفی و استفاده شده برای مقاصد مختلف اصطلاحا فاضلاب گفته میشود، به عبارت دیگر به مجموعه آبهای دور ریختنی که پس از جمع­آوری و تصفیه ممکن است قابلیت استفاده مجدد را دارا باشد، فاضلاب اطلاق می­شود. تعریف عمومی تر آن این است که به مجموعه آبهای آلوده، فاضلاب گفته می­شود. از نظر ترکیب 9/99 درصد فاضلاب را آب و حدود 1/0 درصد آن را ناخالصی­ها و مواد آلاینده تشکیل می­دهد. ترکیب اجزاء تشکیل دهنده فاضلاب نشان داده شده است. مواد آلاینده موجود در فاضلاب شامل مواد آلی قابل تجزیه بیولوژیکی، مواد معلق، مواد مغذی، پاتوژنها، فلزات سنگین، موادآلی مقاوم به تجزیه بیولوژیکی و جامدات محلول است که وجود هر یک ازاین آلاینده­ها و غلظت آنها بستگی به نوع و ماهیت فاضلاب دارد.

/ 2 نظر / 12 بازدید
احسان

بعد بیاید تو این وبلاگ و از قسمت لینکدونی (سمت راست---ارسال لینک) خوتون رو به صورت خودکار لینک کنید اگه نتونستید نظرات منو مطلع سازید تا شما رو تو این وبلاگ لینک کنم. www.mihan-shoping.mihanblog.com ( همون طور که گفتم با این روش هم هر دو تامون لینک میشیم و هم گوگل نمیفهمه تبادل لینک دو طرفه هست و به سود هر دومون هست.) ممنون دوست عزیز.خواهشا لینک کن.خیلی دلم میخواد تو وبلاگ زیبای شما لینک بشم.

ستاره

دعــــــــــــــــــــــــوتنامه سلام خدمت دوست عزیز این دعوتنامه از طرف یکی از کاربران فعال انجمن ام دی وان ارسال شده است درصورت تمایل سری به انجمن بزنید و عضو شوید و فعالیت نمایید باتشکر ستاره نام کاربری setare201298